Rootowanie Samsunga Galaxy S jednym kliknięciem

Zrootowanie telefonu daje nam pełen dostęp do plików systemowych.  Możemy wtedy modyfikować każdy plik systemowy, uruchamiać w smartfonie nieoficjalne aplikacje, instalować modyfikowane ROM-y, czy też uzyskać dostęp do płatnej części marketu. Jeśli takie zabiegi nie są Ci do niczego potrzebne o rootowaniu możesz spokojnie zapomnieć i nie zawracać sobie tym głowy. W przeciwnym razie trzeba przejść przez ten proces, tym bardziej że zadanie to staje się coraz prostsze, więc nawet laik poradzi sobie z rootowaniem bez problemu. Oczywiście w każdym smartfonie uzyskiwanie praw roota przeprowadza się w nieco inny sposób. Jednak właściciele Samsunga Galaxy S – których przybywa w zawrotnym niemal tempie – mogą zrootować telefonu jednym kliknięciem. Zanim przedstawię procedurę, przypominam raz jeszcze: proces ten jest całkowicie odwracalny, a po rootowaniu nie pozostaje najmniejszy ślad. A teraz do dzieła.

1. Pobieramy aplikację Galaxy S I9000 One-Click Root oraz (jeśli nie robiliśmy tego już wcześniej) instalujemy na komputerze dodatek  Microsoft .NET Framework 4.

Będą też potrzebne sterowniki USB Samsunga. Są one standardowo instalowane wraz z aplikacją KIES, ale można je pobrać oddzielnie np. tutaj

2. W telefonie aktywujemy tryb debugowania USB, wchodząc kolejno do Ustawienia > Aplikacje > Programowanie > Debugowanie USB.

3. Podłączamy telefon kabelkiem USB do komputera i uruchamiamy aplikację Galaxy S I9000 One-Click Root


4. Wybieramy w aplikacji interesującą nas opcję. W zależności od posiadanej w telefonie wersji systemu Android (2.1 lub 2.2), wybieramy klawisz One-Click Root 2.1 lub One-Click Root 2.2

Jak łatwo się można domyślić, opcja One-Click UnRoot 2.1 służy do usunięcie roota. Niestety dotyczy to tylko Androida 2.1, prawdopodobnie później twórcy programu dołączą opcję Unroot także dla Androida 2.2.

5. Restart systemu, odłączamy telefon od komputera i cieszymy się rootem. Prościej już chyba się nie da :-)

13 komentarze w temacie “Rootowanie Samsunga Galaxy S jednym kliknięciem

 1. Bardzo wygodne rozwiązanie. Dobrze gdyby wszystkie Androidy tak łatwo się rootowało. dzieki

 2. Witam, niestety nie jest tak różowo. Wykonywałem proces według instrukcji. Warto wspomnieć (czego nie ma na screenach), że wymagane jest również dokończenie roota w trybie recovery i tam, przynajmniej u mnie, zaczęły się schody, które niestety nie doprowadziły do sukcesu. Pozdrawiam

 3. Nie wiem w którym miejscu dokłądnie pojawia się problem, ale postępując według podanego przepisu bez żadnych problemów udało mi się zrootować 2 sztuki Galaxy S (Android 2.1). Być może pominąłem w opisie jakąś istotną czynność? Nie przypominam sobie, bym musiał „dokończyć roota w trybie recovery”. Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie w tej kwestii ?

 4. Aktualnie root-owanie jest jeszcze łatwiejsze, a na dodatek aplikacja potrzebna do jego wykonania znajduje się w AM. Wystarczy zainstalować RyanZA’s One Click Lag Fix Ra i wykonać pierwsza możliwą czynność :)

  Oczywiście nie musicie się ograniczać tylko do samego root-owania ;)

 5. zrobilem tak jak opisales teraz fonik mi sie niechce wlaczyc pozostaje w trybie recovery i co yu robic??

 6. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji i nic jest tak jak było nic się nie zmieniło…

 7. Bo ta metoda nie obejmuje wszystkich wersji ROM-ów. Musisz sprawdzić jaką masz wersję softu w telefonie i poszukać pod to metody rootowania. Nie ma tak lekko i pięknie jak by się chciało :)

 8. witam
  zrobiłem wszystko jak w instrukcji wszystko się ładnie zrobiło,
  ale jest problem wyświetla się:
  reboot system now, daje ok i…
  i pojawia się znaczek z pytajnikiem przy androidzie,
  co z tym zrobić?
  nie da się wyłączyć telefonu.
  mam go wyłączyć na siłę przez wyjecie baterii?

 9. Galaxy S Froyo 2.2 XWJPF Jądro 2.6.32.9 root@SE-S603 #1 niestety nie zadziałało. Dochodzi do punktu 4 jak trzeba a potem pojawiają się małe literki, tryb recovery czy coś w tym stylu i tak stoi w miejscu. Nacisnąłem klawisz środkowy na telefonie i się zresetował.

 10. Opisana metoda była skuteczna ale rok temu. Od tamtego czasu w i9000 macie z pewnością nowsze wersje oprogramowania, dlatego też metoda ta może na nich nie zadziałać

 11. I actually would like to take note of this particular blog,
  “Rootowanie Samsunga Galaxy S jednym kliknięciem | SmartOS.
  pl” on my personal webpage. Do you really mind in the event that
  I personallydo it? Thanks a lot ,Jenna

Komentarze dla tego wątku są już zamknięte.