Gdzie oszczędnie nabyć i szybko odsprzedać używany telefon?

By | 12 września 2016

Większość użytkowników zamienia stary telefon na nowy po upływie około 24 miesięcy. Jest to spowodowane w głównej mierze czasem trwania umowy abonamentowej. Ci, którzy dobrze zdają sobie sprawę z tego, że umowa abonamentowa nie do końca jest opłacalna, wolą nabyć telefon na własną rękę.

Kupujesz lub sprzedajesz na własną rękę?

Odkupić bądź odsprzedać telefon relatywnie niedrogo można głównie w internecie, jednakże tam bardzo często zdarza się, że nielojalny sprzedawca normalnie nas wyroluje, przez co kupimy aparat uszkodzony. Innym, o wiele bardziej korzystnym wyjściem wydaje się skup telefonów Wrocław. W skupie możemy nie jedynie odnaleźć atrakcyjny dla nas telefon w bardzo dobrej cenie, lecz dodatkowo odsprzedać stary, bądź też dokonać wymiany – przykładowo wymienić stary telefon na nowy z konkretną dopłatą. Istnieje mnóstwo rozwiązań, najważniejsze jest to, żeby znaleźć najbardziej atrakcyjne rozwiązanie dla siebie.

apple iphone 6

Taniej czy drożej?

Wybierając się do skupu telefonów z zamysłem kupna telefonu, musimy wiedzieć, że za telefon zapłacimy trochę więcej, aniżeli w sieci. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż w internecie aparaty komórkowe oferowane są przez prywatnych sprzedawców, często zdecydowanie poniżej wartości rynkowej. Skup nie może sobie na taką sprzedaż pozwolić. Trzeba natomiast przyznać, iż posiada on wiele innych plusów. Jedną z nich jest rękojmia.

Kiedy zakupimy zepsuty telefon na aukcji lub z ogłoszenia, możemy być pewni, że sprzedający wyprze się wszystkiego jeżeli zgłosimy usterkę. Tymczasem skup zapewnia pełną i całkowitą rękojmię! Jest to bardzo kluczowe, albowiem wiemy, że nie odkupimy przysłowiowego „kota w worku”, a raczej sprzęt od firmy, która poczyni wszystko, żeby rozwiązać problem. Warto wobec tego czasem zapłacić nieco więcej. Umożliwia to mieć pewność, iż kupiony produkt podlega gwarancji i jest produktem oryginalnym oraz zwłaszcza niekradzionym. Jest to niesamowicie istotne, albowiem nabywając kradziony telefon jesteśmy tej kradzieży współwinni. Jeśli nie mamy czasu odwiedzić skupu osobiście, możemy skorzystać z usług sklepów takich jak skup telefonów Wrocław, które działają przez internet. Taki wybór zapewnia bezpieczeństwo transakcji, które jest bardzo istotne.

apple iphone 6

Skup telefonów Pasaż Zielińskiego
Swobodna 37
50-088, Wrocław
Dolnośląskie, Polska

telefon: 666 255 155